آکادمی آرایش

جدید ترین آرایش خلیجی و خطی عربی- جدیدترین مدل کوتاهی مو و رنگ مو-ناخن- هیر اکست

ابرو و همه چیز درباره ابرو

 

ابروها

ابروها يکی از اجزای مهم صورت هستند. مرتب کردن ابروها به صورت شکل ميدهد و توجه کردن به انها ممکن است قيافه فرد را کاملا عوض کند.

کار اصلی ابروها مواظبت کردن از چشمها در مقابل رطوبت ناشی از  باران و عرق بدن هست که رطوبت با استفاده از قوس ابرو چشمها را دور زده و به پايين سرازير ميشود.ابروها  ميتوانند حالت درونی افراد را هم بازگو کنند در واقع ما با ابروهايمان با ديگران حرف ميزنيم و ديگران ميتوانند بفهمند که ما عصبانی يا خوشحاليم body language  

در يک ابروی استاندارد بايد  کنار خارجی دماغ با گوشه داخلی چشم و ابرو٫ کنار خارجی دماغ با گوشه خارجی چشم و ابرو در يک خط مستقيم قرار گيرد. همچنين برای کمان دادن به ابرو وسط قوس ابرو با سياهی چشم در حالی که فرد مستقيم نگاه ميکند در يک امتداد بايد باشد.

برای مرتب کردن ابرو ها روشهای مختلفی وجود دارد. شما ميتوانيد با بند انداختن٫موچين يا وکس موهای اضافه دور ابروها را تميز کنيد. بعضی ها مخصوصا اروپاييها روی ابرو را دست نميزنند فقط زير انرا بر ميدارند. در هر حالی وبا هر متدی که شما کار ميکنيد نبايد بيش از اندازه ابروها را نازک کرد برای اينکه ممکن است ديگر رشد نکند و ابرو کمپشت و خالی بنظر برسد.

برای اينکه ابروهای قشنگی داشته باشيد ميتوانيد از محصولاتی که در بازار فراوان يافت ميشوند استفاده کنيد.من در اينجا به چند تا از انها اشاره ميکنم.

يکی از انها کشيدن مداد های ابرو ويا استفاده از سايه های ابروست. يکی از اين مواد Brow Zings از محصولات Benefit ميباشد.در مدت کوتاهی شما ميتوانيد     

با بروزينگ ابروی مورد دلخواه خود را بکشيد

    Brow Zings

 يکی ديگر از اين مواد مداد ليفت دهنده ابروست. اين مداد صورتی براق بوده که زير ابرو استفاده ميشود.اين مداد هايبرو high brow نام دارد باز هم از محصولات بنفيد ميباشد.

مواد بعدی که ميخواهم برايتان توضيح دهم کيف مخصوص ابروی اناستازيا است. داشتن اين کيف ابرو برای هر خانمی که داشتن ابروهای مرتب برايش خيلی مهم ميباشد مخصوصا خانمهای ايرانی واجب ميباشد. فرق ان با مواد ديگر در داشتن استنسل های ابروست. شما ابروی مورد دلخواهتان را از شکلهای موجود انتخاب کرده و روی ابروی خود به ارامی بچسبانيد. سپس با مواد پودری در دسترس ابروی خود را می کشيد. اين شانس اينکه ابروها يک سايز در نيايد را به صفر ميرساند.                        

اگر از رنگ قهوهای استفاده کنيد ابروهای شما رنگ کرده هم بنظر خواهد امد که به چشم زيبايی چندانی ميدهد.

علاوه بر موادی که باعث زيبايی ابروی موجود ميشود بعضی از کمپانيهای ادعا ميکند که استفاده از مواد انها باعث رشد دوباره ابروهای ريخته شده ميشود. افراد به دليلهای مختلف ميتوانند ابروهای خودرا از دست بدهند. اين دلايل ميتوانند برداشتن بيش از اندازه ابروها ٫ شيمی درمانی برای بيماری سرطان٫ بالا رفتن سن و بيماری ريزش مو مثل کچلی های موضعی و غيره باشد.  دو موادی که کارشان ثابت شده هست Brow Bosst از کمپانی ابروی یک ملیون دلاری و تالیکا است.

     

رنگ کردن ابرو و مژهها با مواد شيميايی

 رنگ کردن ابرو و مژه يکی از سرويسهای محبوب سالنهای زيبايی ميباشد. برای اينکه ابرو ها پرپشت و واضحتر و قشنگتر ديده بشوند خانمها دوست دارند تا انرا رنگ کنند. يکی ديگر از اين علتها پوشاندن سفيديها ست. دختران جوان در هنگام تابستان قبل از رفتن به تعطيلات کنار دريا مژه های خود را دوست دارند رنگ کنند. اينکار باعث ميشود که در هنگان شنا احتياجی به زدن ريمل نداشته باشند.

اولين مرحله رنگ کردن داشتن مواد مخصوص رنگ ابرو و مژه ميباشد. اين مواد دارای اکسيدان ۳ و گاهی ۱.۷بوده و مخصوص استفاده روی مناطق ظريف مانند چشم ساخته شده اند. شما نميتوانيد از هر مواد ديگری استفاده کنيد. موادی که من استفاده ميکنم برای افراد متخصص ساخته شده اند و در بازار ازاد فروش نميروند. انها را بايد با کارت مخصوص ارايشگری که نشان دهنده اموزش حرفه ای شماست خريداری کرد.

مرحله دوم برای رنگ کردن مژه و ابرو ها  تست حساسيت پوستی ميباشد.تست حساسيت پوستی برای محافظت از افراد حساس و صدمه نزدن به ديگران و شغل خود حتما بايد انجام دهيد. کمی از رنگ را مخلوط کرده و پشت گوش مشتری يا داخل بازو بهاندازه نصف ناخن کوچک با برس بزند بعد از ۱۰ دقيقه اظافه رنگ را با پنبه تميز کنيد و از مشتری بخواهيد تا ۲۴ ساعت حمام نکرده و انرا نشورد. اگر فرد شروع به خارش کرد و محل موجود قرمز شد او به رنگ حساسيت دارد. شما اين تست را برای هرگونه رنگی که روی پوست مشتری ميگزاريد بايد انجام دهيد. از وی بخواهيد در هر صورت به شما زنگ زده و اطلاع بدهند. بعد از ۲۴ ساعت فرد ميتواند اگر حساسيت نداشته باشد سرويس رنگ ابرو داشته باشد . يادتان نرود که برای مشتری خود کارت مخصوص رنگ را بدهيد تا امضا کرده و تاريخ بزند. ان را برای مواقع ضروری نگهداريد.

مواد مورد نياز

 • رنگ مخصوص ابرو
 • برس رنگ
 • بيد يا ظرف شيشه ای کوچک رنگ
 • اکسيدان مخصوص ابرو و مژه
 • پنبه
 • وازلين
 • گوش پاککن
 • کرم تميز کننده ارايش
 • کاسه پلاستیکی با اب ولرم

رنگ کردن ابرو

 • سعی کنيد مشتری را روی تخت مناسبی بخوابانيد وروی او را بپوشانيد تا سردش نشود. رنگ در جای سرد مدت بيشتری طول ميکشد تا عمل کند.
 • با کرم پاک کننده ارايش ابروها را تميز کنيد
 • با گوش پاککن دورادور ابرو و محلی که نميخواهيد رنگ کنيد را با وازلين بپوشانيد.
 • رنگ انتخابی را به اندازه ۱ سانتيمتر داخل بيد شيشه ای بريزيد.
 • ۳ قطره اکسيدان روی ان بچکانيد.
 • مواد را با برس خوب مخلوط کنيد و از قسمت کلفت ابرو خيلی سريع و با دقت تمام بزنيد. طوريکه همه ابرو ها با رنگ پوشانده شود.
 • هيچوقت مشتری را تنها نگزاريد. اين رنگ خيلی سريع ميگيرد. معمولا برای رنگهای تيره و مشکی يک دقيقه کافيست. با پنبه مرطوب ابرو ها را تميز کنيد تا جاييکه ديگر پنبه رنگ نگيرد.
 • ايينه را به مشتری بدهيد تا ببينيد ايا راضی هست يا نه. بيشتر از ۳ دقيقه رنگ را نگه نداريد برای اينکه شما براحتی ميتوانيد دوباره ابرو را تيره بکنيد ولی روشن کردن رنگ تيره بسيار سخت ميباشد.
 • ممکن است برای ابروهای سفيد شذه مدت زمان بيشتری نياز داشته باشيد. سعی کنيد برای اين افراد از رنگ تيره مشکی پرکلاغی استفاده نکنيد قشنگ ديده نميشود. رنگهای سياه پرکلاغی بيشتر مورد محبوب افراد بولوند در روی مژهها است.
 • يادتان نرود اگر فردی تا ۶ ماه ابروی خودرا دوباره رنگ نکند بايد تست حساسيت پوستی بدهد برای اينکه بدن هر ۶ ماه عوض ميشود.
 • اين رنگ ۶ تا ۸ هفته دوام دارد. بايد مشتری از مواد پاککننده ارايشی غير روغنی مانند لوسيون های صورت برای تميز کردن ارايش خود استفاده کند تا عمر رنگ زيادتر شود. 

 اگر  دوست داشته باشید که رنگ کردن مژه را ياد بگيرد  يا هر سوالی در رابطه با مطلب بالا داريد با ايمل من تماس بگيريد تا برايتان توضيح دهم.

کارت سالن برای ارشيو درست کردن سرويسهای مشتری را بعدا توضيح خواهم داد. شما ميتوانيد انرا کپی کرده و برای کارتان استفاده کنيد.. 

 

                        

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم بهمن ۱۳۸۶ساعت 19:11  توسط گیتی منصوری  |